5.1. Ігрова зброя
Ігрова зброя як і інша бойова зброя, вимагає дотримання ТБ, перелічених у розділі 16.
5.1.1. В якості ігрової зброї використовуються копії вогнепальної зброї промислового виробництва, які стріляють пластиковими кулями промислового виробництва «BB's», калібру 6 або 8 мм вагою від 0.08 до 0.6 г.
5.1.2. За типом роботи ігрова зброя поділяється на: спрінгова, електрична, газова.
5.1.3. Ігрова зброя, функціонування якої, забезпечується за допомогою газу (спеціалізованого або повітря) під високим тиском, подача якого реалізована через пристрій регулювання тиску, та швидкість вильоту кульки якої залежить від рівня тиску у системі, зобов’язані комплектуватися обмежувальними пристроями(пломба, інше) регулювання тиску, забезпечується власником системи.
5.1.4. Допускаються зміни зовнішнього вигляду, що вносяться гравцем для досягнення зовнішньої відповідності до певної версії прототипу;
5.1.5. Забороняється мати при собі на грі пневматичну зброю калібром 4,5 мм, а також зброю під патрон Флобера та іншу вогнепальну зброю;
5.2. Ігровий ніж
5.2.1. Як додаткова зброя може бути використана травмобезпечна імітація ножа з м'якої гуми, що не має гострих кромок (метати таку зброю заборонено). Забороняється проводити дотик ножем в стрибку, на бігу, пробігаючи повз гравця, стрибаючи на/біля гравця. Забороняється блокувати торкання ножем або застосовувати прийоми рукопашного та/або ножового бою, як з однієї, так і з іншої сторони.
5.3. Ігрова Піротехніка
http://pyro-trade.com.ua/dok/dstu.htm
Ігрова піротехніка (ІП).Допускається використання ІП у вигляді ручних гранат, гранатометним пострілів, мінометних снарядів, фугасів, розтяжок і мін, що приводяться в дію за рахунок піротехнічного заряду, механічним способом, дією стисненого газу чи повітря. В ІП можна використовувати в якості наповнювача тільки: цільну кукурудзу, цільно шліфований горох, страйкбольні кулі, порошкову крейду для всіх типів та кольорову порошкову крейду (останню тільки для ігрових фугасів для візуального ефекту).
Обов'язково для всієї ІП:
- Використовувати вироби згідно з інструкцією по експлуатації виробника;
- Заборонено торкатися, відкидати, відштовхувати будь-якою частиною тіла вже ініційований виріб;
- Гравець повинен після закінчення гри зняти та деактивувати всю встановлену ним ІП на полігоні, такі як ігрові розтяжки, ігрові міни, ігрові фугаси;
- Користувач зобов'язаний забезпечити утилізацію піротехнічних виробів які не спрацювали, відповідно до інструкції виробника.
Не допускаються до використання для всієї ІП:
- Вироби, основний заряд яких створено на основі піротехніки без зареєстрованих Технічних Умов в єдиній базі України (для вітчизняного виробника);
- Вироби без маркувань виробника на корпусі виробів, які дозволяють визначити приналежність виробів до виробника;
- Вироби з вичерпаним терміном придатності або з ознаками порушень правил зберігання;
- Вироби без наповнювача.
Відповідальність за використання піротехнічних виробів які не відповідають чинному законодавству України лежить на особі, яка його використовує.
5.3.1. Ігрові ручні гранати:
- Рівень шуму при використанні не повинен перевищувати 120 дБ.
5.3.2. Ігрові розтяжки:
- Розтяжка має мати контрастную смугу (не меньше 2 см в ширину) по центру корпусу, колір має відрізнятись від інших кольорів на корпусі і не мати написів, для відрізнення від ручних гранат;
- Рівень шуму при використанні не повинен перевищувати 120 дБ.
5.3.3. Ігрові гранатометні постріли:
- Кінетична енергія при запуску пострілу не повинна перевищувати 20 джоулів;
- Рівень шуму заряду при спрацюванні не повинен перевищувати 120 дБ;
- Заборонено стріляти з ручних гранатометів по цілям, ближче 20 метрів;
- Заборонено робити постріл «прямою наводкою» або кутом піднесення менше 20 градусів;
- Картечні гранати до гранатометів прирівнюються правилам до вторинної зброї (до 120 м/с);
- Заборонено стрільбу з гранатометів зарядами для цього не призначеними;
- Підствольний гранатомет можна використовувати окремо від приводу у разі встановлення на відповідну бойовому прототипу платформу з прикладом. Всі інші різновиди гранатометів не потребують додаткових пристроїв для використання;
- Заборонено використовувати пускову гільзу гранатомета окремо від пристрою.
5.3.4. Ігрові міни для мінометів:
- Корпус основного снаряду повинен забезпечувати безпеку при попаданні в незахищені ділянки тіла, і при вибуху не повинен створювати травмуючі елементи (в тому числі і опіки);
- Стрільба з мінометів може вестися тільки по навісний (більше 45% до горизонту) траєкторії;
- Стрільба повинна вестися з упором в поверхню - земля, автомобіль і т.п. Стрільба з рук заборонена;
- Рівень шуму заряду при спрацюванні не повинен перевищувати 130 дБ;
- Снаряди повинні забезпечувати самоліквідацію.
5.3.5. Ігрові міни:
- Ігрові міни на основі піротехніки які ініціюються натисканням ноги гравця, дозволені лише тоді, коли основний заряд відокремлений/розділений від ініціюючого пристрою мінімум на 1 метр;
- Ігрові міни на основі піротехніки, які ініціюються натисканням ноги гравця, в яких конструктивно об'єднанні основний заряд і ініціюючий пристрій в один корпус - заборонені;
- Ігрові міни які спрацьовують на основі механіки, стиснених газів - не обмежуються;
- Ігрові міни повинні мати колір наповнювача, який відрізняє їх від інших виробів при спрацюванні;
- Рівень шуму при використанні не повинен перевищувати 120 дБ.
5.3.6. Ігрові Фугаси:
- Ігрові фугаси повинні мати колір наповнювача, який відрізняє їх від інших виробів при ініціації.
- Ігрові фугаси мають ініціюватися оператором лише дистанційним способом. Автономні ігрові фугаси, які спрацьовують при наїзді машини - заборонені.
- Встановлення ігрових фугасів можливо не далі 50 см. від колії дороги.
- Ініціація ігрового фугасу має виконуватися та так щоб підрив ігрового фугасу було видно водію, але не більше ніж за 5 метрів до техніки.
- Рівень шуму при використанні не повинен перевищувати 130 дБ.
5.4. Дими та димові завіси
5.4.1. Засоби постановки димових завіс. Допускається застосування тільки армійських димових шашок і шашок промислового виробництва.
5.4.2. В замкнутих приміщеннях і всередині техніки строго заборонено використання будь яких димів і димових завіс.
5.4.3. Забороняється використання фабричних димів на основі металхлоридних сумішей (приклад: РДГ-2Х і РДГ-2П).
5.4.4. Забороняється використання фабричних димів на основі антраценових сумішей (приклад: РДГ-2Б) у яких вийшов термін придатності та/або з ознаками порушення умов зберігання (ознаки потрапляння вологи). Якщо виріб не має маркувань терміну придатності - вважається, що термін вичерпано.
5.5. Інша піротехніка
5.5.1. Імітація артилерійських пострілів та вибухів, а також дистанційних фугасів здійснюється тільки сертифікованими піротехніками згідно діючого законодавства України.
5.5.2. Імітація ракет освітлювальних. Допускається застосування тільки перевірених організаторами ракет для феєрверку промислового виробництва. Заборонено стріляти освітлювальними ракетами з відхиленням напрямку пострілу від вертикалі понад 30 градусів.
5.5.3. Забороняється використання РСП, СХТ і РОП (армійських ручних сигнальних і освітлювальних патронів).
5.5.4. Імітація ракет реактивного протитанкового гранатомета. Допускається застосування тільки перевірених організаторами ракет для феєрверку промислового виробництва, з травмобезпечним наконечником.
5.5.5. Застосування будь-яких інших видів піротехніки заборонено.
5.5.6. У разі виникнення під час гри загоряння гравці зобов'язані припинити ігрові дії і вжити заходів до гасіння пожежі з обов’язковим дотриманням правил особистої безпеки. Після закінчення гасіння гравці, які брали участь в гасінні, зобов'язані повернутися на позиції, звідки вони вирушили для гасіння вогню і вступити в гру з цих позицій. Заборонено вести вогонь по вогнищу і перешкоджати гасінню. Заборонено використовувати пожежу в тактичних ігрових цілях.
5.5.7. Всі нововведення перед використанням в грі повинні бути випробувані на авторах та ініціаторах їх застосування, та схвалені організаторами до використання в грі.